Czarny proch - ile kosztuje, gdzie kupić

          

Proch dymny

Proch Vesuvit LC można legalnie nabyć w sklepie "Parabellum" (Warszawa), "Złoty Stok" można nabyć w f-mie "Kaliber" - po okazaniu EKB, lub trzeba się pytać innych strzelców i poprosić o odstąpienie części zapasów.

Złoty Stok - wszystkie granulacje są u producenta po ok. 230 PLN za 1 kg. W Pionkach lub w sklepie Kaliber ceny są  sporo wyższe. W Pionkach można także pytać o proch innych producentów.
Czarny Proch:  sklepy, ceny, itd.   -            link

 

W przypadku pytań proszę o e-mail.

 e-mail

 

Proch czarny (dymny) składa się z węgla drzewnego, saletry potasowej (azotan potasu) i siarki. Najczęściej stosuje się proch o nast. składzie: 75 części wagowych azotanu potasu, 15 części węgla drzewnego i 10 części siarki.

Gotowa mieszanka jest prasowana, łamana i przesiewana na sitach - aby uzyskać określone wielkości ziarna.

Uwaga !  Domowe wytwarzanie prochu jest zabronione i grozi wybuchem. Niezależnie od tego, tak wytwarzany proch nie będzie miał powtarzalnych parametrów fizykochemicznych i nie jest wskazany w strzelectwie.
Trzeba pamiętać, że w mieszkaniu nie ma bezpiecznych warunków i procedur do ewentualnej produkcji i taka produkcja grozi sankcjami karnymi. 

Narzędzia, osprzęt i procedury

O te sprawy najlepiej pytać "Starych wyjadaczy" Osprzęt pomocniczy czyli miarki, kokile, prasy itd. oraz procedury, zasady i technika strzelecka są najlepiej opisane na określonych forach.

Uwaga !
Na forach nie wolno zamieszczać ogłoszeń o chęci kupna lub sprzedaży prochu  !!
Chcesz kupić lub masz nadwyżkę ? - znajdź serwis gdzie takie ogłoszenie można zamieścić.
 
Proponuję:
Netgun.pl    lub
strzelectwo-ogłoszenia.waw.pl